Basketball Schedule

2019 Sunday AM Town of Salina - Men's Basketball

Sponsors

Sunday, February 3

Refs scheduling conflict - no games

Sunday, February 10

  Court 1
8:00 AM
 
  Jailhouse [91]
vs
 
  Don't Reach Young Blood [64]
A. Liquori - 29 pts.
9:00 AM
 
  DEARSTINE [46]
vs
 
  The Situationists 2.0 [45]
E. Hart - 21 pts.
10:00 AM
 
  Budweiser [55]
vs
 
  Dipset [63]
B. VanGorden - 19 pts.
11:00 AM
 
  Mudbucket [46]
vs
 
  Elite Squad [120]
C. Williams - 30 pts.
12:00 PM
 
  Shuttlesworth [84]
vs
 
  Half & Half [97]
D. Hess - 43 pts.
1:00 PM
 
  Storm [59]
vs
 
  Hoopless Dreams [52]
F. Walsh - 26 pts.
2:00 PM
 
  Legit Ballers [66]
vs
 
  Da Crew [40]
Chubbs- 26 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, February 17

  Court 1
8:00 AM
 
  Shuttlesworth [79]
vs
 
  Legit Ballers [74]
T. Macko - 24 pts.
9:00 AM
 
  Elite Squad [113]
vs
 
  Hoopless Dreams [61]
S. Johnson - 37 pts.
10:00 AM
 
  Half & Half [111]
vs
 
  Mudbucket [60]
E. Robinson - 38 pts.
11:00 AM
 
  Da Crew [44]
vs
 
  Budweiser [89]
L. Lambert - 27 pts.
12:00 PM
 
  Dipset [50]
vs
 
  Jailhouse [59]
J. Napolitano - 23 pts.
1:00 PM
 
  DEARSTINE [66]
vs
 
  Storm [49]
E. Hart - 32 pts.
2:00 PM
 
  The Situationists 2.0 [66]
vs
 
  Don't Reach Young Blood [72]
M. DeFrancisco - 22 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, February 24

  Court 1
8:00 AM
 
  The Situationists 2.0 [73]
vs
 
  Budweiser [85]
Two w/ 18 pts.
9:00 AM
 
  Shuttlesworth [68]
vs
 
  Dipset [97]
Two w/ 20 pts.
10:00 AM
 
  Legit Ballers [99]
vs
 
  Mudbucket [51]
C. Manning - 31 pts.
11:00 AM
 
  Jailhouse [117]
vs
 
  Storm [89]
J. Napolitano - 44 pts.
12:00 PM
 
  Hoopless Dreams [50]
vs
 
  DEARSTINE [65]
E. Hart - 27 pts.
1:00 PM
 
  Don't Reach Young Blood [96]
vs
 
  Half & Half [100]
E. Robinson - 29 pts.
2:00 PM
 
  Elite Squad [112]
vs
 
  Da Crew [28]
A. Bryant - 38 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, March 3

  Court 1
8:00 AM
 
  Legit Ballers [71]
vs
 
  Elite Squad [93]
S. Johnson - 35 pts.
9:00 AM
 
  DEARSTINE [83]
vs
 
  Mudbucket [44]
E. Hart - 33 pts.
10:00 AM
 
  Storm [81]
vs
 
  Shuttlesworth [95]
T. Macko - 35 pts.
11:00 AM
 
  Budweiser [66]
vs
 
  Jailhouse [75]
J. Napolitano - 29 pts.
12:00 PM
 
  Dipset [78]
vs
 
  The Situationists 2.0 [21]
Jawon Sanders - 19 pts.
1:00 PM
 
  Don't Reach Young Blood [86]
vs
 
  Da Crew [75]
J. Fehlman - 30 pts.
2:00 PM
 
  Hoopless Dreams [59]
vs
 
  Half & Half [75]
R. Testa - 30 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, March 10

  Court 1
8:00 AM
 
  Mudbucket [62]
vs
 
  Don't Reach Young Blood [94]
D. Stevens - 34 pts.
9:00 AM
 
  Shuttlesworth [106]
vs
 
  Hoopless Dreams [68]
J. Cooley - 35 pts.
10:00 AM
 
  DEARSTINE [35]
vs
 
  Dipset [70]
C. Eason - 17 pts.
11:00 AM
 
  Half & Half [75]
vs
 
  Da Crew [81]
K. Ridings - 26 pts.
12:00 PM
 
  Jailhouse [103]
vs
 
  The Situationists 2.0 [61]
J. Napolitano - 50 pts.
1:00 PM
 
  Budweiser [69]
vs
 
  Elite Squad [90]
A. Bryant - 38 pts.
2:00 PM
 
  Legit Ballers [69]
vs
 
  Storm [57]
C. Manning - 23 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, March 17

  Court 1
8:00 AM
 
  Mudbucket [61]
vs
 
  Shuttlesworth [73]
C. McKay - 26 pts.
9:00 AM
 
  Half & Half [68]
vs
 
  Storm [77]
T. Grenga - 21 pts.
10:00 AM
 
  Hoopless Dreams [67]
vs
 
  The Situationists 2.0 [65]
T. King - 21 pts.
11:00 AM
 
  Elite Squad [93]
vs
 
  Jailhouse [81]
A. Bryant - 34 pts.
12:00 PM
 
  Budweiser [52]
vs
 
  Legit Ballers [69]
C. Manning - 20 pts.
1:00 PM
 
  Da Crew [29]
vs
 
  Dipset [87]
C. Eason - 23 pts.
2:00 PM
 
  Don't Reach Young Blood [65]
vs
 
  DEARSTINE [73]
E. Hart - 46 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, March 24

  Court 1
8:00 AM
 
  Jailhouse [77]
vs
 
  Half & Half [71]
J. Napolitano - 25 pts.
9:00 AM
 
  Hoopless Dreams [62]
vs
 
  Mudbucket [48]
T. King - 27 pts.
10:00 AM
 
  Shuttlesworth [80]
vs
 
  The Situationists 2.0 [54]
J. Cooley - 24 pts.
11:00 AM
 
  Don't Reach Young Blood [63]
vs
 
  Legit Ballers [65]
J. Llera - 27 pts.
12:00 PM
 
  DEARSTINE [54]
vs
 
  Budweiser [66]
N. Mattice - 15 pts.
1:00 PM
 
  Dipset [84]
vs
 
  Elite Squad [81]
N. Bachiller - 25 pts.
2:00 PM
 
  Da Crew [66]
vs
 
  Storm [102]
D. Calogero - 32 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, March 31

  Court 1
8:00 AM
 
  Shuttlesworth [108]
vs
 
  Don't Reach Young Blood [81]
J. Cooley & C. McKay - 41 pts.
9:00 AM
 
  Storm [76]
vs
 
  Budweiser [83]
L. Lambert - 27 pts.
10:00 AM
 
  Mudbucket [46]
vs
 
  Jailhouse [79]
J. Napolitano - 38 pts.
11:00 AM
 
  Half & Half [87]
vs
 
  Elite Squad [103]
A. Bryant - 50 pts.
12:00 PM
 
  Da Crew [67]
vs
 
  DEARSTINE [80]
E. Hart - 38 pts.
1:00 PM
 
  The Situationists 2.0 [60]
vs
 
  Legit Ballers [72]
C. Manning - 28 pts.
2:00 PM
 
  Dipset [76]
vs
 
  Hoopless Dreams [64]
B. VanGorden - 21 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, April 7

  Court 1
8:00 AM
 
  Mudbucket [46]
vs
 
  The Situationists 2.0 [73]
S. Cregg - 36 pts.
9:00 AM
 
  DEARSTINE [59]
vs
 
  Shuttlesworth [82]
C. McKay - 31 pts.
10:00 AM
 
  Elite Squad [94]
vs
 
  Storm [63]
A. Bryant - 31 pts.
11:00 AM
 
  Da Crew [47]
vs
 
  Jailhouse [106]
J. Napolitano - 51 pts.
12:00 PM
 
  Hoopless Dreams [89]
vs
 
  Budweiser [91]
L. Lambert - 44 pts.
1:00 PM
 
  Half & Half [87]
vs
 
  Legit Ballers [89]
C. Manning - 33 pts.
2:00 PM
 
  Don't Reach Young Blood [53]
vs
 
  Dipset [86]
C. Eason - 33 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, April 14

  Court 1
8:00 AM
 
  Da Crew [58]
vs
 
  Hoopless Dreams [67]
H. Sullivan - 33 pts.
9:00 AM
 
  Budweiser [62]
vs
 
  Shuttlesworth [74]
T. Macko - 30 pts.
10:00 AM
 
  The Situationists 2.0 [73]
vs
 
  Half & Half [90]
E Robinson 33 pts
11:00 AM
 
  Jailhouse [87]
vs
 
  DEARSTINE [71]
J Napolitano 31 pts
12:00 PM
 
  Elite Squad [71]
vs
 
  Don't Reach Young Blood [93]
M Defrancisco 34 pts
1:00 PM
 
  Legit Ballers [45]
vs
 
  Dipset [48]
N. Bachiller - 16 pts.
2:00 PM
 
  Storm [81]
vs
 
  Mudbucket [53]
D. Calogero - 27 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, April 21

Easter Sunday - no games

Sunday, April 28

  Court 1
8:00 AM
 
  Shuttlesworth [106]
vs
 
  Da Crew [63]
M. Felicia - 45 pts.
9:00 AM
 
  Legit Ballers [76]
vs
 
  Jailhouse [100]
J. Napolitano - 39 pts.
10:00 AM
 
  Budweiser [77]
vs
 
  Half & Half [69]
N. Mattice - 33 pts.
11:00 AM
 
  Mudbucket [39]
vs
 
  Dipset [85]
N. Bachiller - 20 pts.
12:00 PM
 
  Hoopless Dreams [94]
vs
 
  Don't Reach Young Blood [58]
H. Sullivan - 41 pts.
1:00 PM
 
  Storm [64]
vs
 
  The Situationists 2.0 [69]
S. Cregg - 40 pts.
2:00 PM
 
  Elite Squad [90]
vs
 
  DEARSTINE [53]
A. Bryant - 26 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, May 5

  Court 1
8:00 AM
 
  Shuttlesworth [94]
vs
 
  Elite Squad [86]
T. Macko - 32 pts.
9:00 AM
 
  Budweiser [71]
vs
 
  Mudbucket [45]
N. Mattice - 23 pts.
10:00 AM
 
  Dipset [99]
vs
 
  Half & Half [50]
C. Eason - 41 pts.
11:00 AM
 
  The Situationists 2.0 [51]
vs
 
  Da Crew [54]
Allen - 17 pts.
12:00 PM
 
  Don't Reach Young Blood [92]
vs
 
  Storm [85]
Two w/ 24 pts.
1:00 PM
 
  Jailhouse [107]
vs
 
  Hoopless Dreams [81]
A. Liquori - 35 pts.
2:00 PM
 
  DEARSTINE [43]
vs
 
  Legit Ballers [61]
A. Roscoe - 16 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, May 12

Mother's Day - no games

Sunday, May 19

  Court 1
8:00 AM
 
  Shuttlesworth [63]
vs
 
  Jailhouse [95]
J. Napolitano - 33 pts.
9:00 AM
 
  Dipset [94]
vs
 
  Storm [65]
C. Eason - 32 pts.
10:00 AM
 
  Legit Ballers [67]
vs
 
  Hoopless Dreams [69]
H. Sullivan - 38 pts.
11:00 AM
 
  Don't Reach Young Blood [88]
vs
 
  Budweiser [97]
N. Mattice - 33 pts.
12:00 PM
 
  Da Crew [63]
vs
 
  Mudbucket [66]
T. Brown - 45 pts.
1:00 PM
 
  Half & Half [88]
vs
 
  DEARSTINE [69]
C. Marshall - 24 pts.
2:00 PM
 
  The Situationists 2.0 [50]
vs
 
  Elite Squad [116]
S. Johnson - 41 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, May 26

Memorial Day Weekend - no games

Sunday, June 2

PLAYOFFS View Bracket
  Court 1
8:00 AM
 
  Hoopless Dreams [89]
vs
 
  DEARSTINE [64]
H. Sullivan - 36 pts.
9:00 AM
 
  The Situationists 2.0 [66]
vs
 
  Elite Squad [103]
T. Green - 52 pts.
10:00 AM
 
  Da Crew [62]
vs
 
  Legit Ballers [100]
C. Manning - 35 pts.
11:00 AM
 
  Don't Reach Young Blood [67]
vs
 
  Half & Half [69]
E. Robinson - 21 pts.
12:00 PM
 
  Mudbucket [40]
vs
 
  Shuttlesworth [94]
T. Macko - 24 pts.
1:00 PM
 
  Storm [56]
vs
 
  Budweiser [72]
N. Mattice - 34 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, June 9

PLAYOFFS View Bracket
  Court 1
8:00 AM
 
  Hoopless Dreams [49]
vs
 
  Jailhouse [50]
*Hoopless Dreams Forfeits*
9:00 AM
 
  Legit Ballers [59]
vs
 
  Elite Squad [90]
S. Johnson - 33 pts.
10:00 AM
 
  Half & Half [57]
vs
 
  Dipset [51]
D. Hess - 28 pts.
11:00 AM
 
  Budweiser [44]
vs
 
  Shuttlesworth [88]
J. Cooley - 23 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, June 23

PLAYOFFS View Bracket
  Court 1
9:00 AM
 
  Elite Squad [74]
vs
 
  Jailhouse [76]
J. Napolitano - 29 pts.
10:00 AM
 
  Half & Half [54]
vs
 
  Shuttlesworth [53]
E. Robinson - 17 pts.
11:00 AM
 
  Half & Half [72]
vs
 
  Jailhouse [69]
M. Brown - 25 pts.

Visitor (first team) vs Home (second team)

Syracuse Sports Association
7192 Oswego Rd.
Liverpool, NY 13090

(315) 447-5686
info@cusesports.com